Další články z rubriky

Ohodnoť článek

Věří, že muži a ženy jsou si rovni a měli by v životě dostat stejnou příležitost. Dříve bylo nerovnocenné postavení něco normálního.


 • seznamování se.
 • Holky upřímně: 10 milých i divných věcí, které jim přijdou na klucích sexy!?
 • jak se seznámit na vysoké škole!
 • seznamka bi!

Ženy nemohly volit, nemohly jít do politiky. Teprve až nedávno se začalo vnímat, že ženy jsou na tom stejně. Dost lidí ale má pořád historický názor, že ženy toho tolik nedokážou. Vadilo jí, že Tálibán zakázal dívkám chodit do školy, podporuje rovnost dívek a kluků.

Account Options

Je to můj vzor, protože se nebojí ukázat svůj názor, ukázat co si myslí. To se mi teď strašně líbí na Slovensku.

Co dokáže mladší sestra? - SKETCH

Já, když jsem kapitánka, nevybírám podle pohlaví, ale podle toho, jak kdo hraje. V historii toho dívky dokázaly hodně, třeba Virginia Woolfová. Klukům se líbí být něco víc. To se líbí každému. Třeba Sonita Alizadeh z Afghánistánu. To je dívka, která začala rapovat a zpívat, je aktivistka za ženská práva. Znám příběh Sky Brown, japonské dívky, které nadávali, že nemůže být skateboardistka, protože je holka, ale dneska je skvělá a už získala několik cen.

Hledá se Dory na comamail.mestoholice.cz, Hračky pro holky, Hračky pro kluky

Je stará asi jako já. Pak třeba Beyoncé. Té taky rodiče a kamarádi říkali, že nic nedokáže. Mně se líbí názor, že dívky můžou dokázat to samé co kluci. Ráda bych řekla nějakou českou političku, ale žádnou tady neznám. Líbí se mi Angela Merkelová. Od září jdu do nové školy, ale v mé staré jsme byli rozděleni na skupiny většinou po čtyřech. Ty se navzájem moc nemusely a někdy se i nenáviděly.

Říkala, že si myslí, že jsou kluci chytřejší. Jednou v tělocviku nás učitel rozdělil na dvě poloviny, na kluky a holky. Mně je líto toho učitele, protože nepochopil, že v tomhle století může žena dosáhnout to samé co muži. Lidé se dívají na kluky i tak, že jsou zlobiví a holky jsou hodné. Nebo že je dívka dobrá na něco a kluci na něco jiného. Přitom můžu dosáhnout toho samého.

Boxery se můžou stát kluci i holky

I kluci ale můžou být dobří v oborech, ve kterých jsou dobré dívky. Podle mě je to historicky dané. Kluci brali ženu jako slabší pohlaví. Ženy nesměly volit, nemohly jít do politiky.

Proč holky nechtějí hodné kluky? Známe důvody

Dost lidí ale má pořád historický názor, že toho ženy tolik nedokážou. Třeba tak, že se žena stane prezidentkou. Když ženy docílí úspěchu, dá se dokázat, že jsou rovnocenné. To bylo tak, že jsem kamarádovi ukazovala svoje oblíbené superhrdinky, své oblíbené komiksy. A on mi říkal, že superhrdinky jsou jen kopie superhrdinů, což mě naštvalo. Tak jsem vymyslela příběh, pak jsem mu ho řekla, jemu se to zdálo dobré, pomohl mi to upravit a bylo to.

Napsali jsme to společně. Moje knížka je trochu detektivka a dobrodružný příběh v jednom. Nechci moc prozrazovat děj, ale píšu i o vydírání, šikaně nebo právě o tom, že kluci a holky můžou dělat to, co chtějí. Nejen to, co jim říkají ostatní. Moje Superholky jsou holky jako já a moje kamarádky. A ke všemu se v knížce objevuje hodně koček, které mám moc ráda. Jedna holka, která mi říkala, že jsem hloupá, mi pak dokonce řekla, že hloupá je ona, když mi nadávala. To bylo pro mě něco neuvěřitelného. Kamarádce jsem řekla, že můj sen je být političkou.

Kdyby to bylo jinak, tohle se nemuselo stát. Každý může dokázat cokoliv. Přijde mi škoda, že nám často říkají, že jako dívky nemůžeme dokázat to samé co kluci.

S ekonomem Danielem Münichem o tom, proč na vysokých školách studuje více žen

Tenhle názor má podle mě spousta lidí. Hrozně mi vadí, když to cítí stejně i samotné dívky. Kdyby se tohle nedělo, spousta lidí by podle mě nemusela zažít nenávist. Nedělo by se tolik šikany. Různě - fyzickou i psychickou šikanu. Jedna holka mi říkala, že jsem hloupá. Třeba trampolína by měla být pro všechny, ne jenom něčí.


 1. Co ty na to?!
 2. seznamka karviná.
 3. Akce pro knihovníky!
 4. Časopis DUHA.
 5. Když jsme na ní byli, začala jedna holka kamaráda štípat a mlátit, že tam nesmíme. Byla jsem zmatená a rozbrečela jsem se. Kamaráda jsem chtěla ochránit, ale vrhla se i na mě, kopala mě, to mě hrozně bolelo. Strach mám doteď. Když mi někdo nadává, že jsem mladší a nebere můj názor. Nebo že jsem hloupá, že nic nedokážu. To se třeba povedlo překecat celou třídu a měsíc se se mnou nikdo nebavil. Jednou mi napsali na lístek, že jsem debil a hodili mi ho do skřínky. Bylo mi strašně líto, že se mnou nikdo nepromluvil a nezjišťoval si, jestli jsem doopravdy hloupá.

  Bylo mi hodně smutno. Měla jsem strach a zároveň jsem měla strach to někomu říct. Svěřit se, co cítím. Po třech letech se vracejí na scénu boxeři libereckého Slovanu. A hledají nové talenty. S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah. Finance a bankovnictví. KoronaHelpdesk E Tipy z burzy. Objednat předplatné Další články. Kurzovní lístek. Hlavní zprávy. Burzy a trhy. Ráj potápěčů v bývalém gulagu. Podívejte se do zatopeného estonského lomu.

  Když se pivař chopí Photoshopu: reakce internetových vtipálků na změnu DPH, která se stala Absurditou roku. Nový most, který nahradí zřícenou Trojskou lávku, už má svou hlavní část.