Příprava domácnosti

Seznamování koček

Buď si kočky povahově sednou - pak si časem na sebe zvyknou, nebo ne - kočky na rozdíl od psů jsou schopné celý život nevytvořit spoločenstvo. Pro první případ plati: Většinou chvíli trvá dny až několik týdnů než si kočky na sebe zvyknou. V takovémpřípadě můžete proces urychlit použítím různých feromonových přípravků, postupným seznamovaním, pomůže taky navzájem jim vyměnit pelíšky aby si rychleji přivykli na své pachy.

Vše výše uváděné bude fungovat v případě, že u koček je vůle se zkamarádit. V druhém případě - pokud problém trvá déle než měsíc, je pravděpodobné, že půjde právě o tuto možnost - neexistuje způsob jak by jste je skamarádili. Nejjednodušší, ať je to jakkoli nemožné je pak zamezit vzájemnému kontaktu, rozdělit jim prostor - ideálně aby na sebe nemohli ani vidět a v každém teritoriu zabezpečit dostatek zdorjů krmivo, voda, kočičí záchod, odpočinkové plochy atd. V tomto případě je vhodné vyhledat veterináře který se zabývá problémovým chováním koček a probrat s ním všechny detaily, kterých je hodně a přesahuji možnosti této poradny.

Přeju hodně štěstí. S pozdravem MVDr. Peter Dobrík, www. Kyselina hyalorunová je nejznámější ve spojení s kosmetickým průmyslem a výrobou pleťových krémů pro ženy. Stejně užitečná a funkční je ale i ve veterině. Zvířatům pomáhá promazávat klouby, zabraňuje usazování zubního plaku, kamene a zklidňuje dásně. Naši mazlíčci jsou podivná stvoření.

Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí?

Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat. Názory na sdílení stejné toalety pro lidi a kočky se různí. Obojí má svá pro a proti. Chození na toaletu pro lidi může být časem velmi pohodlné pro vás i pro kočku, jde ale o to, mít trpělivost a nevzdát to. Kočka na vodítku není až tak neobvyklý jev a ušetří vám hodně stresu, když by na procházce náhodou měla zaječí úmysly.

Vědci z čínského Hongkongu sledovali psa nakaženého novým koronavirem a snaží se objasnit, jestli se domácí mazlíček může nakazit od člověka a naopak. O Velikonocích se asi sejdete s rodinou, přáteli a dost možná kolem bude pobíhat také váš čtyřnohý přítel.

Jak seznamovat kočky? | Seznamování koček v bytě | MetropoleVet

Čas pomlázky s sebou přináší víc jídla, pití, čokolády i dekorace a různé malé předměty, které k vám přinesou hosté. Co je tedy potřeba zvlášť o Velikonocích hlídat, aby se váš mazlíček neotrávil? Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele.

Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat? Všechna práva vyhrazena Kopírování obsahu bez uvedení zdroje není povoleno. Zpracování osobních údajů. Vložte platný email. Seznamování na volném společném prostoru můžeme doplnit i společnou hrou s laserem nebo prutíkem, kdy obě kočičky loví nějaký cíl, a učí se spolu kooperovat.

Klára Vodičková, trenér zvířat www. O sdílení.

Druhá kočka v domácnosti

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte. Mám pouliční směs a proto bych ji nikdy nestresovala příchodem jiné kočičky. Chápu, že ti nalezenci se o svůj domov bojí víc, než šlechtěné kočičky a také mají proč, ne? Tu špatnou zkušenost si zřejmě pamatují dobře a dlouho. Zato jsou poslušné, milující a vděčné! Vím o čem mluvím. Sněhurku mám už téměř dva roky a nevyměnila bych ji ani za nejdražší a nejvyšlechtěnější kočku na světě! Tak to znám dobře. Mých 5 koček přicházelo postupně. Také občas ještě vyfasuji nějakou jinou na hlídání. Zrovna teď britskou modrou přes dovolenou její paničky.

Nejdříve je den, dva trochu odděluji a pak to "rozřeším" slovy: 'klidně se třeba sežerte' a ejhle ono to funguje a kočky spolu vyjdou.

Dospělé kočky nebo koťata?

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře. Modrý kocouř. Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím Jak cookies používáme? Zaregistrovat se    Přitlapkovat se. Zlatá kniha. Prvně s kocouřem. Veterinární poradna. Přitlapkujte se tady: Jméno:   Heslo:   Přitlapkovat se   zůstat přihlášen a na tomto počítači Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!

Registrací souhlasíte s podmínkami používání. Zapomněli jste heslo? Vyhledávání Nahrává se Jak usnadnit příchod nové kočce Ludmila Vostrá    Zden Ča    9.

Užitečné rady

Briketa    Nejčtenější 1. Kdy je možné odebrat kotě od kočky? Oči koček a možné problémy 49x. Rostliny jedovaté pro kočky 46x. Vyhlášení NEJ fotky května 21x. Značkování u kocourů a koček 20x. Veterinární poradna: Kdy se kotě začíná přikrmovat Jak dlouho může zůstat kočka sama doma?

Seznamte se s Kevinem (aneb druhá kočka doma) 2017

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize? Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku?